Polski Biegun Północy również zdobyty!!!

Spotkanie to zostało rozegrane 3 tygodnie później. Na prośbę gospodarzy mecz został oddalony w czasie aż do niedzieli, dnia, w którym odbyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Jak się następnie okazało "mecz ten" był okrasą pod właśnie to wydarzenie. W przerwie meczu licytowano fanty okolicznościowe WOŚP, a także samo wydarzenie w postaci meczu, było dla miłośników siatkówki jak i także osób szczodrych i nieobojętnych na akcję Jurka Owsiaka na liczne stawienie się w augustowskiej hali. Mecz sam w sobie mógł się podobać. Efektowne obrony i ataki z jednej i drugiej strony siatki podnosiły temperaturę na sali, która niestety do najcieplejszych nie należała. I partia spotkania jak zwykle w siatkówce wyrównana, przyniosła kilka zwrotów sytuacji. Najpierw goście prowadzili, by później stracić kilku punktową przewagę na korzyść gospodarzy i "isć punkt za punkt", by następnie odskoczyć bezpiecznie na kilka oczek. Partię otwarcia wygrywają pewnie do -17, zawdzięczając to głównie swojej dobrej grze taktycznej, na którą nie mogli w żadnej mierze odpowiedzieć gospodarze. Drugi set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego, minimalna różnica polegała na tym, że Łodzianie jeszcze konsekwentniej wykonywali swoje założenia. W zasadzie od początku tego seta kontrolowali jego przebieg. Mimo kilku niewymuszonych błędów własnych zeszli z parkietu zwycięscy. Set zakończył się dla gospodarzy przy 19 punkcie. Trzecia i ostatnia odsłona również padła łupem łódzkiej drużyny. Na tak dobrze naoliwioną i konsekwentnie działającą maszynę z "włókienniczego miasta", gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć i podjąć równorzędnej walki. Pomijając ich próbę pościgu w końcówce seta za Łodzianami set ten od początku toczył się pod dyktando "akademików". Set kończy się wynikiem 25:21 dla Łodzian i to oni cieczą się z kolejnej wygranej. Trudy podróży oraz zmęczenie zawodników nie wpłynęły na ich postawę, co tylko może być powodem do oklasków i oczekiwania jeszcze lepszych meczów :) Skoro zmęczenie na nich nie działa, to w takim razie co?- można byłoby sobie zadawać takie pytanie; obyśmy na to odpowiedzi nie znaleźli do końca sezonu. Trenerski duet Jaworowicz- Matusiak zaliczył w tym roku kalendarzowym przysłowiowego hattrick'a zdobywając w 3 kolejnych meczach komplet punktów :)
Skład AKSu: Blomberg, Sobczak, Wójcik, Sińczak, Nowak, Kuron, Lisiecki (libero) oraz Siwik, Grabarczyk.

„Małe derby dla AKSu”

Dzis o 18:30 w hali przy ul. Styrskiej odbył się mecz
pomiędzy drużynami AKS UŁ Łódz a LKS Caro Rzeczyca.
Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (w setach -14;-17;-24) dla Łodzian.

zobacz więcej

Udany wyjazd do Hajnówki

Drużyna Parkietu Hajnówka podejmowała we własnej hali przyjezdnych z Łodzi.
  Mecz ten można było określić mianem "hitu kolejki", ponieważ lider podejmował 3 drużynę w grupie.
  Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:1

Łódzka hala nie jest już "Twierdz± nie zdobyt±"

Wczoraj po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu drużyna AKSu musiała uznać wyższosć ekipy z Międzyrzeca. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gosci.
W setach (25:20, 16:25, 18:25, 25:18, 13:15).